Výzva Islámského státu muslimům po celém světě: zabíjejte nevěřící

Dej vědět známým

Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útok ve Westminsteru. “Pachatel včerejších útoků před britským parlamentem v Londýně je bojovníkem Islámského státu a operací reagoval na výzvu, že cílem útoku se mají stát občané koalice”, uvedla zpravodajská agentura Amaq.

Tuto výzvu vydal Islámský stát (a organizace Al-Káida) pro jednotlivé muslimy v září 2014 s cílem vraždit civilisty západních zemí:

“Ó movahhedi, nedovolte, aby vás tato bitva minula, ať jste kdekoliv. Musíte zasáhnout vojáky, vlastence a jednotky tawaghitů. Udeřte na jejich policii, bezpečnostní síly a členy zpravodajských služeb, stejně jako na jejich zrádné agenty. Ničte jim postele. Ztrpčujte jim život, ať se zaměstnávají sami sebou. Když budete moci zabít nevěřícího Američana nebo Evropana – obzvlášť zlovolného a špinavého Francouze, Australana, Kanaďana nebo jiného bezvěrce z prostředí nevěřících, kteří vedou válku včetně občanů zemí, které uzavřely koalici proti Islámskému státu, pak se spolehněte na Alláha a zabijte ho jakýmkoliv způsobem, jak to jen půjde… Jestliže neseženete improvizovanou výbušninu nebo kulku, pak si vyhlédněte nevěřícího Američana, Francouze nebo kteréhokoliv z jejich spojenců. Rozbijte mu hlavu kamenem, zavražděte ho nožem, přejeďte autem, shoďte z výšky, uduste nebo otravte…”

Celý dokument Islámského státu naleznete zde.

Výzva Islámského státu je založena na příkazech Koránu a islámské jurisprudence. Z uvedeného textu nevyplývá, že džihádisté „zmanipulovali islám a drží toto náboženství jako rukojmí“ a uplatňují „manipulativní a zvrácené interpretace”, jak tvrdí většina západních politiků, akademiků a médií. Naopak, výzvy k boji proti nevěřícím jsou nedílnou součástí mainstreamového islámu, jak dokazují islámské zdroje a každodenní realita.

Zdroj: JihadWatch.org
Překlad: BezCenzury.org


Dej vědět známým