Střet civilizací

“Již nyní pochází 6,8 milionu obyvatel Německa z islámských zemí, zhruba 8,2 procenta z celkového počtu. V Evropě jich žije zhruba 26 milionů, přičemž tento počet se v roce 2050 v případě nulové migrace zvýší na 36 milionů, středně silné na 56 milionů a silné na 76 milionů. V průměru budou v roce 2050 zhruba 14 procent Evropanů tvořit muslimové – v Německu 20 a ve Švédsku 30 procent z celkového počtu obyvatel.” Petr Pietraš, recenze knihy Thila Sarrazima – Feindliche Übernahme: Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/recenze/islam-ve-spolecenskem-demografickem-a-vzdelavacim-kontextu.A190830_162908_pozice-recenze_lube

Petr Hampl: Střet civilizací

Petr Hampl, sociolog, autor knihy Prolomení hradeb, tajemník České společnosti pro civilizační studia: “Civilizace a říše přicházejí a odcházejí, vznikají a zanikají. Na troskách Římské říše vyrostla středověká Evropa. Na troskách Sámovy říše postupně vznikal český stát. Takový je přirozený běh věcí. Ani západní civilizace s křesťansko-židovskými kořeny, kterou dnes často označujeme jako svobodný svět, není z těchto zákonitostí vyňata”, “Naše pýcha šla až tak daleko, že jsme se začali domnívat, že ostatní časem “dospějí” do naší podoby. Pýcha tak vyústila ve slepotu, v důsledku které nejsme vůbec schopni reagovat. Věci šly až tak daleko, že jsme připustili, aby civilizační konflikt s nejradikálnější formou islámu byl přenesen přímo do ulic evropských měst.
Zdroj: Stret-civilizaci.cz, sborník konference ke stažení zde, kniha Prolomení hradeb

Pomalá sebevražda západní civilizace II.

Benjamin Kuras, spisovatel, novinář a bývalý pracovník české redakce BBC: “Parlamentní demokracie s individuálními občanskými svobodami, svobodou slova a svobodou podnikání, jak ji sledujeme se vyvíjet poslední dvě staletí, je dítě liberalismu vyrůstajícího z anticko-biblických kořenů a idejí. Je to také unikátní „autochtonní“ plod západní civilizace, v dějinách žádné jiné civilizace nepřítomný a do mnohých nepřesaditelný. Jeho přirozená tvořivost, vycházející z oněch nových a uzákoněných svobod, z ní udělala nejúspěšnější a nejhumánnější civilizaci dějin. A pak se stal malér. Do amerických univerzit hned po válce prosáklo filosofické učení zvané nenápadně, neutrálně a lstivě „Kritická teorie“. Přepsalo dějiny a vymazalo z nich události potvrzující slávu, dobro a úspěchy západní civilizace. Klasický západní příběh ctnostného hrdinství (od Mojžíše, Odysea, Cesara a Ježíše, přes Siegfrieda, Artuše a středověké rytířství až po Churchilla, Pattona a de Gaulla) přeměnila v příběh padoušství a pocitu viny.”
Zdroj: Neviditelnypes.cz, dále článek “Pomalá sebevražda západní civilizace I”

Švédské NO-GO zóny: více jak 60 oblastí, kde neplatí švédské zákony

Judith Bergman, právnička a politická analytička: “Švédská policejní zpráva “Utsatta områden 2017” (“Citlivé oblasti 2017″) odhalila, že ve Švédsku existuje 61 no-go zón. V těchto oblastech působí 200 zločineckých sítí, do nichž je zapojeno přibližně 5 000 zločinců. Většinu obyvatel těchto oblastí tvoří imigranti s neevropskými kořeny a jejich potomci. Švédsko je ve válce a zodpovědní jsou za to politici. V univerzitním městě Lundu byla po dobu pěti nocí zapalována auta. Takové šílené činy se ve Švédsku za posledních 15 let staly při různých příležitostech na stovkách míst. Od roku 1955 do roku 1985 nebylo v Malmö, Göteborgu, Stockholmu a Lundu zapáleno ani jedno auto.”
Zdroj: Gatestone Institute, související:
Francie: No-Go zóny nyní i v centru velkých měst
V německých no-go zónách: část I – Severní Porýní-Vestfálsko
Policie varuje před NO-GO zónami v Německu

Bill Warner, Ph.D: Proč se bojíme: 1400 let strachu

Profesor Giovanni Sartori: Pokud muslimové dostanou v Evropě volební právo, staneme se menšinou ve státě ovládnutého šarií

Giovanni Sartori, jeden z největších politologů a sociologů, profesor nejprestižnějších amerických universit Stanford, Yale, Harvard aj. v nedávném hovoru s il Giornale: “Invazní vlna z islámských zemí se musí zarazit, islám nelze integrovat do evropské tradice. Říkám to řadu desetiletí. Tvrzení, že lze mírovým způsobem integrovat obrovskou komunitu muslimů, věrnou teokratickému monoteismu, která odmítá akceptovat separaci politické a náboženské moci – katastrofální iluze. Islám po třicetileté přítomnosti v západní Evropě odhalil pravou tvář. Jeho adepti jsou ochotni se vyhodit do povětří, a to pomocí nejmodernějších technologií. Islám se nevyvíjí, jde o teokratický monoteismus formovaný v 7. století, zcela nekompatibilní se západním monoteismem.
Zdroj: ilGiornale.it nebo zde

63 % Turků v Německu pro ústavu, jež omezovala demokracii v Turecku

Petr Pietraš, recenze knihy Thila Sarrazima – Feindliche Übernahme: Wie der Islam den Fortschritt behindert und die Gesellschaft bedroht (Nepřátelské převzetí. Jak islám brání pokroku a ohrožuje společnost: “Nárůst islámské komunity a moderní technologie, jež jí umožňují zůstat uzavřenou, posilují její izolaci ve většinové společnosti, přičemž tato paralelní společenství se často snaží nahradit právní stát islámským právem šaría. Integrace, akceptace právního státu a ústavní demokracie, zůstává i po 50 letech od příchodu prvních gastarbeiterů z Turecka problémem. V březnu 2017 hlasovalo v referendu 63 procent Turků v Německu pro ústavu, jež omezovala demokracii v Turecku. O rok později jich 65 procent v prezidentských volbách volilo Recepa Tayyipa Erdogana.
Zdroj: Česká pozice, Internetový magazín deníku Lidové noviny a serveru Lidovky.cz