Migrační krize

Dej vědět známým

Cyril Höschl: Vědci dokázali, že ti, kteří uprchlíky nechtějí, nejsou xenofobové

Prof. MUDr. Cyril Höschl DrSc. FRCPsych., český psychiatr, popularizátor vědy a vysokoškolský pedagog: “Český vědecký tým pod vedením Jiřího Horáčka a Ladislava Kesnera z Národního ústavu duševního zdraví zkoumal dva extrémní postoje lidí k uprchlíkům – zjednodušeně „vítače“ a „odmítače“. Dívali se, co se děje v mozku a která centra se zapojují, když takový člověk vidí muslimského uprchlíka v nouzi na přeplněném člunu ve Středozemním moři, v uprchlických táborech nebo při srdceryvných scénách dětí v uprchlických táborech. Design experimentu je poměrně složitý, ale výsledek je jednoduchý a poměrně překvapivý. Zaprvé nejde o xenofobii. Ti lidé, kteří uprchlíky odmítají, z nich nemají strach. Emoční centra nejsou aktivována. Jsou aktivovány čistě rozumové oblasti. To je čistá úvaha. Na pozadí není strach, ale názor. A názor není emoce. Názor si může udělat i počítač. Zkrátka za tím není emoce vyjadřovaná slovním základem fobia, strach.“
Zdroj: dvojka.rozhlas.cz

‚Klimatičtí uprchlíci‘ nesmí být vraceni do vlasti, uvedla OSN

Institut 2080: “Členské státy Organizace Spojených národů nesmí deportovat uprchlíky, kteří domovskou zemi opustili kvůli hrozící klimatické krizi. Rozhodnutí, které experti označují za milník v právní problematice globálního oteplování, vydal Výbor pro lidská práva OSN…Není ale jasné, jak chce OSN stanovit hranici klimatického ohrožení, po jejímž překročení by bylo možné se práva na ochranu domáhat. Ačkoliv stanovisko OSN není v současnosti právně vymahatelné, jeho základem jsou mezinárodní úmluvy, které jsou členské státy povinné dodržovat.” Nejvyšší čas připravovat změnu ústavy tak, aby české zákony měly nadřazenost nad mezinárodními úmluvami. Jinak se může brzy stát, že demokratická rozhodnutí většiny občanů budou mít menší dopad na naše životy než zákulisní dohody byrokratů v zahraničí.
Zdroj: Institut 2080

Muslimský duchovní: Využijte migrační krize k dobytí Evropy

Šejk Muhammad Ajíd, přední muslimský duchovní během kázání na třetím nejposvátnějším místě islámu – v mešitě al-Aksá v Jeruzalémě – vyzval věřící na začátku migrační krize v roce 2015 k využití migrační vlny za účelem „dobytí“ Evropy. Muhammad Ajíd hovořil také o dobytí Evropy skrze smíšená manželství s Evropankami a plození dětí muslimy. „Dá-li Alláh, budeme s nimi plodit děti a ovládneme jejich země! Britský zpravodajský portál dailymail.co.uk v souvislosti se slovy Ajída upozornil, že imigrace muslimů je součástí tzv. skrytého džihádu a vychází z verše koránu: „Kdokoliv se vystěhuje kvůli cestě Boží, ten nalezne na zemi četné jiné možnosti i prostor. A kdo opustí dům svůj a vystěhuje se k Bohu a Jeho poslu a zastihne jej přitom smrt, toho odměnit připadá Bohu a Bůh je odpouštějící, slitovný.“ (Překlad koránu dle Ivana Hrbka, verš 100 ze súry 4.) Na jeho prohlášení upozornila organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI), která monitoruje arabská a perská média a překládá je do angličtiny. Zdroj: Memri.org

Neziskové organizace si spolu se sítí lékařů, právníků a dalších lidí udělaly živnost z utrpení migrantů

ČTK: “Existuje galaxie pochybných neziskových organizací, které si spolu se sítí lékařů, právníků a dalších lidí udělaly živnost z utrpení těchto (migrantů),“ prohlásil podle serveru Deutsche Welle Giorgos Koumoutsakos, náměstek ministra pro migraci. „Jsou to pijavice a tyto praktiky musí skončit. To vše přispívá k nelegální migraci.“ Z Lesbosu zazněla stížnost na údajné vyděračské chování. „Žena z Morie mi řekla, že jí členové neziskové organizace hrozili, že zničí její olivový háj, pokud jim ho nepronajme…Dodávají, že 35 pracovníků neziskovek je podezíráno z pomoci tureckým překupníkům. „Většina neziskových organizací dělá skvělou práci,“ řekl řecký premiér Kyriakos Mitsotakis minulou středu při příležitosti stého výročí řecké pobřežní služby… Výzkumná zpráva společnosti ReSOMA tvrdí, že alespoň 158 pracovníků neziskových organizací čelilo mezi lety 2015 a 2019  vyšetřování či trestnímu stíhání kvůli údajnému pašování lidí a dalším proviněním, jako je členství v kriminálních organizacích a sabotáž.”
Zdroj: iDNES.CZ

Hamáčkovo ministerstvo vnitra (ČSSD): Institut strpění cizince

Josef Provazník, český spisovatel, autor knihy Odhalujeme Putinovy lži: “Když jej (ministr vnitra Hamáček) paní poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková interpelovala kvůli institutu STRPĚNÍ CIZINCE, obvinil ji, že po boku ruských dezinformačních serverů vede kampaň proti jeho ministerstvu a vůbec celé vládě. Pro pravdu se člověk zlobí a Hamáček se včera ve Sněmovně zlobil hodně. Ale jinak z toho institutu strpění cizince nemějte strach, vy ruští agenti, když cizinec spáchá závažný trestný čin, tak nedostane azyl, ale díky institutu strpění cizince u nás stejně bude moct zůstat. Takže se ho už nikdy nezbavíme. Zaháčkujou ho neziskovky a bude hotovo. Například v Německu se takhle loni nemohli zbavit bin Ládinova strážce…Hamáček v závěru svého vystoupení chytil hysterák a začal málem plakat, že těm zločincům v jejich zemí může hrozit zastřelení a my jsme přece demokratická země, která se o ty “chudáky” musí postarat. Myslím, že pan Hamáček si tímto vyjádřením jasně vybral, čí je vlastně ministr a komu slouží. To je fér.”
Zdroj: Facebook Josefa Provazníka, dále článek na iDNES.CZ
nebo článek Jak funguje institut strpění v Německu od Mariana Kechlibara

Dlouhodobý plán OIC – Organizace islámské spolupráce – na dobytí Evropy

Jean-Frédéric Poisson je bývalý člen Francouzského národního shromáždění a předseda Křesťansko-demokratické stray. Nedávno napsal knihu s názvem L’Islam à la conquête de l’Occident: La stratégie dévoilée (Tažení islámu proti Západu: odhalená strategie). V rozhovoru mluví pan Poisson o dokumentu vydaném v roce 2000 organizací ISESCO pod názvem „The Strategy for Islamic Cultural Action outside the Islamic World”. Je určen muslimům žijícím na Západě. Muslimské země, tj. 57 světových muslimských států tedy přijalo dokument, jehož cílem je zaprvé podpořit islámské obyvatele Západu, zadruhé trvalým způsobem založit v Evropě systém komunit [muslimskou diasporu], protože Západ je prakticky převážně v Evropě – a zatřetí [zavést] logické oddělení se [od bezvěrců] a vládu práva šaría. Celý článek zde.
Zdroj: GatesOfVienna.net

Globální pakty o migraci vytváří základy pro plynulý proces islamizace členských států OSN

CSPII: “Globální pakt o migraci vytváří příznivé podmínky pro islámskou migraci. Z tohoto důvodu je nezbytná znalost politického principu hidžry, tj. islámské migrace. Hidžra následuje příklad nastolený Mohamedem, na který se odkazuje i korán. Hidžra je pro islám sociálně i ekonomicky velmi výhodná. Pokud tomu není právními prostředky zabráněno, postupně vyhlazuje neislámskou hostitelskou kulturu a nahrazuje ji islámskou civilizací. Korán 2:218: Avšak ti, kdož uvěřili, vystěhovali se a na cestě Alláhově bojují, ti mohou doufat v jeho milost – a Alláh věru je odpouštějící, slitovný. (Dále např. verše 8:72 a 9:20.). Konečným cílem paktu je ustanovit regulovanou migraci. Evropské právo má být upraveno tak, aby se usnadnil proces příchodu a usídlení migrantů v souladu s jejich kulturou (kterou určuje islámské právo šaría).
Zdroj: CSPII.org a také zde

Pavel Kohout: není migrant jako migrant

Pavel Kohout, ekonom, bývalý člen Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV), autor několika knih: “Noví Evropané“ jsou spíše ekonomickou přítěží než posilou. Ve skupině britského obyvatelstva bangladéšského a pákistánského původu však bylo ekonomicky nečinných 41, respektive 42 procent, mezi Araby dokonce 50 procent. A ještě něco. Evropa nezaznamenává jen imigraci, ale i opačný jev. V prvním pololetí 2017 opustilo Francii 1211 Židů, kteří se usadili v Izraeli. Studie Bar Ilanovy univerzity předpokládá, že do roku 2026 opustí Francii celkem sto tisíc Židů, jejichž ekonomický přínos pro izraelskou ekonomiku se odhaduje na 65 miliard dolarů. Není migrant jako migrant – Evropa se zbavuje těch bohatých a kvalifikovaných, zatímco masově dováží chudé a obtížně zaměstnatelné.
Zdroj: Česká pozice, Internetový magazín deníku Lidové noviny a serveru Lidovky.cz

Podporujete Lékaře bez hranic? Podporujete převoz migrantů do Evropy

Petr Mach, český ekonom, vysokoškolský pedagog a bývalý politik a poradce prezidenta Václava Klause: “Jednou z neziskovek, která provozuje lodě ve Středozemním moři, nabírá migranty u břehů Libye a vozí je do Evropy, je organizace Médicins Sans Frontières (Lékaři bez hranic). Kdo posílá peníze Lékařům bez hranic, podporuje nejen doktory pečující o nemocné ženy a děti v Africe, ale také převážení zdravých mužů z Afriky do Evropy. Lodě Lékařů bez hranic už převezly z Afriky do Evropy 30 tisíc migrantů. Česká pirátská strana se rozhodla přispět této neziskovce z veřejných peněz. Když Piráti vyhráli loni na podzim komunální volby v Praze 5, uspořádali ples s bohatým rautem. Polovina ze vstupného byla věnována právě organizaci Médicins Sans Frontières. Radní takto převaděčům poslali přes sto tisíc korun. Aby ale vybrali sto tisíc ze vstupného, museli vynaložit 2 miliony korun z rozpočtu městské části, aby sál, kapelu a bohatý raut zaplatili.”
Zdroj: Neviditelnypes.cz

Statistiky: většina migrantů jsou ekonomičtí migranti, nikoli uprchlíci z válečných zón

Soeren Kern, vedoucí spolupracovník Gatestone Institute: “Statistiky naznačují, že většina migrantů, kteří přišli do Itálie během prvních šesti měsíců roku 2019, jsou ekonomičtí migranti, nikoli uprchlíci z válečných zón. Z údajů UNHCR vyplývá, že z těch, kteří připluli do Itálie v roce 2019 jich 600 (21 %) pocházelo z Tuniska; 400 (14 %) bylo z Pákistánu; 300 (10 %) jich pocházelo z Alžírska; 300 (10 %) bylo z Iráku; 200 (7 %) jich pocházelo z Pobřeží slonoviny; 200 (7 %) bylo z Bangladéše; 100 (3,5 %) pocházelo ze Súdánu; 100 (3,5 %) bylo z Íránu; 100 (3,5 %) bylo z Maroka; a 50 (1,7 %) bylo z Egypta.”
Zdroj: Gatestone Institute

“Humanitární taxislužby” nakládají ilegální migranty mířící do Evropy několik km u afrických břehů a dovážejí je 500 km do Itálie

Víte, co znamená věta: “U libyjských břehů havarovala loď s uprchlíky, humanitární lodě zachránily xy lidí”? Znamená, že lodě humanitární taxislužby nakládají ilegální migranty mířící do Evropy přímo u libyjských břehů a dovážejí je do Itálie vzdálené 500 km. Kdyby je zachraňovali, odvezou je 15 km do Libye, nebo 100 km do Tuniska. O žádnou záchranu životů se nejedná a nikdy nejednalo, smyslem těchto aktivit je dovoz Afričanů přímo do Evropy. Trasy lodí můžete detailně sledovat na internetové stránce Marine Traffic. Kdo jsou taxikáři? (stav z roku 2017):
– Lékaři bez hranic (lodě Aquarius, VOS Prudence)
– Save the Children (loď VOS Hestia)
– Sea Watch (loď jejíž kapitánkou je o víkendu zatčená milionářská dcerka Racketeová), Německo
– Migrant Offshore Aid Station MOAS (lodě Phoenix, Topaz Responder) – založena na Maltě párem miliardářů,
– Jugend Rettet (loď Iuventa) – založena mládežnickou skupinou z Berlína přes crowdfunding,
– Boat Refugee Foundation (loď Golfo azzurro) – Holandsko
Zdroj: Samizdat2016.cz

Neziskovky spolupracují s pašeráky migrantů do Evropy

Italská televize Rete4 natočila rozhovor s migrantem, který tvrdí, že pašeráci jsou v kontaktu se záchrannými loďmi nevládních organizací přes zakódovanou chatovací službu Viber. Zákazníky nabírají na doporučení přes uzavřené FB skupiny, cena je 1600 EUR za osobu. Úplatky pro policii zajišťují vyplutí od břehu a pak dojde k domluvenému předání.
Zdroj: Deutschland-kurier.org

Oxfordský profesor: v zemi původu migrantů jim pomůžeme 135x účinněji nežli u nás.


Dej vědět známým