Vyhazovy z práce za jiný názor jako za bolševika

Dej vědět známým

Progresivní levice, nová levice či neomarxismus není ničím jiným než extrémní levicovou politikou převlečenou do líbivého hábitu “liberální demokracie”. Neomarxisté se poučili z chyb marxistů a místo násilného převratu zvolili několik desetiletí trvající převýchovu společnosti, což znesnadňuje identifikaci nového režimu jako režimu totalitního. Projevy této extrémní ideologie dokazují totalitní podstatu nové levice: jinak smýšlející jedinci musejí být odstraněny z veřejného prostoru:

Tomáš Haišman, ředitel Odboru azylové politiky Ministerstva vnitra, odstoupil kvůli výrokům, že migrace je spíše ekonomická než uprchlická a že středoevropské země V4 jsou „základním oponentem neomarxistických sociálních experimentů z pera Evropské komise.

Jaroslav Matýs odstoupil kvůli kritice klimatické aktivistky Gréty Thunbergové z pozice člena Pracovní skupiny pro dětskou a dorostovou psychiatrii při Ministerstvu zdravotnictví ČR.

Dr. David Mackereth pracoval jako lékař šestadvacet let pro britskou Národní zdravotní službu (NHS) a byl propuštěn poté, co sdílel svůj názor, že existují jen dvě pohlaví, která máme od narození.

Vyhozený učitel Stanislav Balík: “Na škole vládne fanatický liberalismus, výuku převzaly neziskovky. Všichni musí být podle jednotného liberálně socialistického světového názoru. Běda někomu, kdo by měl svůj názor, a byl by nedej bože vlastenec. Takový člověk musí být okamžitě zlikvidován.“

Lynsey McCarthy-Calvert pracovala jako psychická podpora při těhotenství a porodu. Na sociální síť napsala, že jen ženy mohou mít děti. Stálo ji to práci a svou pozici musela opustit. Aktivisté si totiž stěžovali, že její názory jsou transfobní.

Kathy Zhu odebrali titul Miss Michigan, protože odmítla pózovat v islámském hidžábu a na Twitter napsala známý statistický fakt, že většina Afroameričanů zastřelených v USA je obětí nikoli bílé nadřazenosti, ale jiných Afroameričanů.

Cambridgeská univerzita v březnu stáhla nabídku postu hostujícího profesora pro Jordana Petersona, světoznámého kanadského psychologa a kritika politické korektnosti. Proti konzervativnímu mysliteli rozjeli kampaň univerzitní studenti. Pro člověka Petersonových názorů není podle těchto „liberálů“ na prestižní univerzitě místo. Peterson kritizoval kanadský zákon o politicky korektním jazyku. Ten pod trestními sankcemi za „diskriminaci na základě genderové identity a jejího vyjádření“ přikazuje používat alternativní genderová zájmena.

Jeden z nejvýznamnějších anglických filozofů Roger Scruton byl zase odvolán z postu vládního poradce. Poté, co poskytl rozhovor novináři Georgu Eatonovi z levicového časopisu New Statesman, který některé jeho výroky vytrhl z kontextu a obrátil jejich význam o 180 stupňů. Pak si otevřel šampaňské a dal na Instagram svou rozzářenou fotku s popiskem: „Ten pocit, když vyhodí pravicového rasistu a homofoba.“ Nakonec se prokázalo, že novinář lhal.

Evoluční biology Breta Weinsteina a Heather Heyingovou vyštvala americká Evergreen State College, protože vystoupili proti akci Den absence, která požadovala po bílých studentech, aby na jeden den opustili školu. Byli dokonce označeni za rasisty (přitom akce Den absence byla příkladem rasové segregace – ale proti bílým) a zasypáni takovou smrští nenávistných výhrůžek, že kvůli obavám o bezpečí svých dětí se odstěhovali do jiného města.

Světoznámý americký politicky nekorektní sociolog Charles Murray nemohl dokončit svou přednášku v březnu 2017 na Middlebury College, jedné z nejstarších amerických univerzit, protože ho levicoví studenti nejen překřičeli, ale někteří z nich 74letého profesora dokonce fyzicky napadli, přičemž zranili profesorku mezinárodních vztahů Allison Stangerovou, která se ho snažila chránit.

Konzervativní vlastenecký komentátor Milo Yiannopoulos (homosexuál) měl v únoru 2017 vystoupit na Kalifornské univerzitě v Berkeley, ale levicoví extrémisté z řad studentů mu neumožnili promluvit – během násilné demonstrace proti jeho přítomnosti na univerzitě zapalovali budovy a Yiannopoulos musel být odveden pod policejní ochranou, aby ho studenti fyzicky nenapadli.


Dej vědět známým